Nowoczesne izolacje zapewniają doskonałe parametry użytkowe. Cechują się one nie tylko wysoką skutecznością, ale również podwyższoną trwałością. Tradycyjne materiały (styropian, wełna szklana, płyty pilśniowe) powoli odchodzą w zapomnienie. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się polimocznik, który posiada szereg zalet. Poniżej przedstawiono jego najważniejsze właściwości.
Polimocznik jest ceniony ze względu na nieprzeciętne właściwości fizyczne. To właśnie z tego powodu wykorzystuje się go na szeroką skalę w branży budowlanej, czy też przemysłowej. Jest to materiał o wysokie elastyczności, który relatywnie łatwo można przystosować do indywidualnych potrzeb. Do jego najważniejszych właściwości można zaliczyć:
Zobacz również: Właściwości i zastosowanie polimoczników
Natrysk polimocznika przebiega sprawnie, a zarazem bezproblemowo. Warto wspomnieć, że jest to materiał, który do całkowitego wyschnięcia potrzebuje zaledwie kilku sekund. Po tym czasie powierzchnia może być użytkowana ponownie. Trzeba podkreślić, że metoda natryskowa daje wiele możliwości. Przede wszystkim izolacja polimocznikowa może zostać wykonana w niemal każdych warunkach. Szeroki zakres temperatur stanowi tutaj spore ułatwienie. Poziom wilgotności powierzchnia również nie stanowi żadnej przeszkody. Polimocznik może być aplikowany zarówno na powierzchnie pionowe, jak i poziome.
Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Należy zaznaczyć, że jest to niezbędne do tego, aby utrzymać wysoką przyczepność do podłoża. Oczywiście aplikacja natryskowa wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Właśnie dlatego może ona zostać zrealizowana wyłącznie przez fachowców, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i oprzyrządowanie.
Izolację z polimocznika warto wykonać w miejscach, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Jest to znakomita opcja w przypadku:
Warto wspomnieć, że polimocznik może również zostać zaaplikowany na powierzchnie azbestowe. Jest to materiał, który spełnia aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Skutecznie chroni on przed pyleniem azbestu, co zmniejsza jego negatywny wpływ na otoczenie.
Izolacja z polimocznika wykazuje wysoką odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Na uwagę zasługuje jej niska podatność na wilgoć – z tego względu sprawdzi się zarówno w przypadku obiektów murowanych, jak i drewnianych. Plusem jest fakt, że powłoka może zostać zaaplikowana nawet wtedy, kiedy budynek jest już użytkowany. Jest to wynikiem krótkiego czasu wysychania. Nie trzeba więc obawiać się kłopotliwych przerw w użytkowaniu obiektu.
Kolejnym atutem jest doskonała przyczepność i szczelność. Metoda natryskowa pozwala uzupełnić wszelkie nierówności oraz szczeliny. Opisywane tworzywo gwarantuje również optymalną paroprzepuszczalność, co jest podstawą do tego, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się pleśni, czy też grzybów. Powłoka stworzona z polimocznika gwarantuje świetną hydroizolację. Jest to także tworzywo w pełni odporne na korozję, czy też ścieranie. Właśnie dlatego izolacja utrzyma swoje właściwości przez długi czas.