Rdza stanowi jedną z najpoważniejszych przyczyn uszkodzeń konstrukcji stalowych i wszelkich elementów wykonanych z metali. Zagwarantowanie materiałowi dostatecznej ochrony przed korozją umożliwia przedłużenie jego żywotności przed niekorzystnym działaniem rozmaitych czynników fizykochemicznych. Czy polimocznik to skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne? Co warto o nim wiedzieć i kiedy należy z niego skorzystać?
Technologia polimocznikowa jest od dłuższego czasu wykorzystywana w budownictwie i przemyśle w kontekście ochrony antykorozyjnej. Mianem polimoczników określa się powłoki natryskowe, które wykazują wyjątkowo dużą wytrzymałość wobec działania wilgoci i skrajnych temperatur. Oprócz tego polimocznik pozwala zabezpieczyć powierzchnię przed niekorzystnym oddziaływaniem substancji chemicznych (kwasów, zasad, ropopochodnych), czynnikami fizycznymi (np. silnym promieniowaniem słonecznym), uszkodzeniami mechanicznymi czy drobnoustrojami (np. pleśnią). Jak widać, aplikacja polimocznika gwarantuje nie tylko zabezpieczenie antykorozyjne, lecz także kompleksową ochronę przed szeregiem niebezpieczeństw, które mogą doprowadzić do naruszenia prawidłowej kondycji materiału budowlanego.
Natryski polimocznikiem są dedykowane głównie konstrukcjom i elementom wykonanym z metali oraz ich stopów podatnych na korozję m.in. ołów, żelazo, miedź, stal czy glin. Nie bez powodu jest więc traktowany jako ochrona antykorozyjna i jeden z najskuteczniejszych środków zapobiegających rozwojowi rdzy. Jednocześnie polimocznik wykazuje wyjątkowo dobrą przyczepność do innych materiałów budowlanych. Dlatego też z powodzeniem może zostać wykorzystany do pokrycia betonu czy płytek ceramicznych.
Właściwości polimocznika sprawiają, że stanowi on doskonałą ochronę antykorozyjną w rozmaitych przypadkach. Pierwszym zastosowaniem była… branża militarna. Powłoki polimocznikowe były wykorzystywane do pokrywania hełmów, kamizelek kuloodpornych, elementów konstrukcyjnych, które były używane do budowy niektórych obiektów wojskowych (np. schrony, baraki). Gdy polimocznik okazał się spełniać zadanie w tak ekstremalnych przypadkach jak front, to wówczas zaczął być stosowany również w celach cywilnych.
Zabezpieczenie antykorozyjne przy użyciu polimocznika można zastosować dla:
łodzi i branży żeglarskiej,
stalowych hal i magazynów,
dziecięcych i zwierzęcych placów zabaw,
obiektów sportowych np. łazienek i szatni, basenów,
gospodarstw rolnych np. pojemniki na paszę, zbiorniki i silosy,
systemu nagłośnieniowego i elementów konstrukcji estradowych,
budownictwa np. dachy, posadzki tarasów i balkonów, ściany oporowe,
dekoracyjnych elementów infrastruktury np. sadzawki, oczka wodne, fontanny.
Skoro aplikacja polimocznikiem gwarantuje skuteczną ochronę antykorozyjną, to czy można to wykorzystać w branży motoryzacyjnej? Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie! Aplikacja polimocznika na samochód zagwarantuje protekcję pojazdu z zewnątrz i wewnątrz. Dachy przyczep i aut kempingowych mogą zostać wyposażone w dodatkową warstwę hydroizolacyjną, co ochroni podróżnych przed intensywnymi opadami deszczu w trakcie biwaku. Ponadto polimocznik to bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, zderzaków motocyklowych czy paneli karoserii przed drobnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez drobne kamienie i kurz. Polimocznik może być z powodzeniem zastosowany też w pojazdach, które służą komunikacji miejskiej i transportowi publicznemu np. autobusach, tramwajach czy pociągach.
Firma IZOLMAX specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych powłok polimocznikowych, które gwarantują skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne różnych materiałów i elementów. Jako autoryzowany wykonawca powłok ochronnych Line-X gwarantujemy wysoką jakość realizowanych usług, a przede wszystkim przygotowanie realnej ochrony antykorozyjnej. Oferujemy natrysk polimocznika w różnych branżach – na swoim koncie mamy wiele zrealizowanych projektów z zakresu budownictwa, motoryzacji czy rolnictwa. Zachęcamy osoby z Krakowa i terenu województwa małopolskiego do zapoznania się z naszymi usługami oraz do skorzystania z wyjątkowych właściwości polimocznika. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia szczegółów współpracy z naszą firmą.