Budynki magazynowe muszą zapewniać optymalne warunki przechowywania produktów i towarów oraz spełniać szereg wymogów jakościowych. Także w kwestii zarządzania klimatem wewnętrznym. Mróz, jak również wysokie temperatury mogą mieć katastrofalne skutki dla jakości magazynowanych towarów i produktów. Wszystkie te czynniki mają wielki wpływ na przechowywane produkty szczególnie płody rolne. Dodatkową przyczyną szkód może stanowić kondensacja, np. w przypadku magazynowania soli, mebli, kartonu. Jakość produktów takich jak ziemniaki, cebula, warzywa i owoce w znacznym stopniu zależy od sposobu ich przechowywania. Wymienione produkty są bardzo wrażliwe na wahania temperatury, co sprawia, że wymogi – w szczególności związane z izolacją i wentylacją – dotyczące ich przechowywania są bardzo wysokie. Z tego powodu istotne znaczenie ma odpowiednia izolacja hal magazynowych. Tym bardziej, że pozwala ona na zwiększenie okresu żywotności budynku. Dodatkowo zwiększa wartość budynku w przypadku sprzedaży lub wynajmu i pozwala na zaoszczędzenie energii. Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na izolowane przegrody, gwarantuje uzyskanie wysokiej szczelności.
Bardzo dobra izolacyjność termiczna pianki poliuretanowej oraz zamknięto-komórkowa struktura, pozwala ograniczyć koszty utrzymania atmosfery w przechowalni, dodatkowo wysoka odporność chemiczna i termiczna poliuretanu, klasyfikuje ten materiał jako najlepszy w tego typu zastosowaniach.
Nanoszenie bezszwowej warstwy pianki PUR jest najlepszym rozwiązaniem w większości spotykanych sytuacji. W nowych halach oraz podczas remontu istniejących możliwe jest naniesienie pianki PUR na wszystkich poziomach. Tworzy ona mocną, twardą i niegnijącą, bezszwową warstwę izolacyjną, która jest odporna na gryzące opary, kondensację i szkodniki. Po natrysku pianka tworzy gładką twardą powierzchnię która umożliwia mycie myjkami ciśnieniowymi, ułatwia to prace przy utrzymaniu czystości i higieny. Na izolacji wykonanej w technologii natryskowej z pianki poliuretanowej w warunkach wysokiej wilgotności obecnej w przechowalni, nigdy nie dochodzi do wykraplania się wody i przesuszania powietrza w komorze. Najefektywniejszym rozwiązaniem, optymalnym pod względem wytworzenia odpowiedniej atmosfery w przechowalni jest stosowanie izolacji termicznej od wewnątrz obiektu. Eliminujemy w ten sposób konieczność schładzania elementów konstrukcyjnych przechowalni (ścian, stropów) odcinając dostęp do schłodzonego powietrza. Izolacja z pianki widoczna wewnątrz obiektu daje możliwość kontrolowania jej stanu technicznego, podczas codziennej obsługi obiektu i daje pewność jej skuteczności.
Zastosowanie natryskowej izolacji z pianki poliuretanowej pozwala na konstruowanie szczelnych i ekonomicznych przechowalni.
Przy chłodniach natrysk piany poliuretanowej da między innymi takie korzyści jak:
Natrysk sztywnej pianki poliuretanowej pozwala na doszczelnienie starych przegród i zapewnienie szczelności na wiele lat.
Firma Izolmax wykona szybką i skuteczną adaptację na przechowalnię warzyw, owoców i innych produktów wszelkich pomieszczeń jak stodoły, magazyny, wiaty, itp. Właśnie natrysk pianki poliuretanowej, pozwala na adaptację tego typu pomieszczeń na potrzeby przechowalnicze.
Wykonaliśmy bardzo wiele takich adaptacji przeróżnych pomieszczeń na przechowalnie warzyw czy owoców. Robiliśmy przechowalnie ze starej stodoły garażu czy piwnicy. Tu nie ma ograniczeń piana w zasadzie przyklei się do wszystkich powierzchni. Natrysk kilku centymetrów zapewni gazoszczelność komory, a do wykonania chłodni polecam ok 10cm.